آموزش فعال کردن تایید دو مرحله ای اینستاگرام به صورت تصویری

تایید دو مرحله ای اینستاگرام
ب

آموزش فعال کردن تایید دو مرحله ای اینستاگرام به صورت تصویری

فعال کردن قابلیت تایید هویت دو مرحله ای اینستاگرام به هیچ عنوان پروسه پیچیده‌ای را شامل نمی‌شود. شما به سادگی و تنها با طی کردن چند مرحله ساده در نسخه اندرویدی و آی او اسی این اپلیکیشن پرطرفدار قادر به فعال کردن قابلیت تایید هویت دو مرحله ای خواهید بود. در این مقاله قصد داریم که به آموزش تصویری و قدم به قدم نحوه فعال سازی قابلیت تایید هویت دو مرحله ای اینستاگرام بپردازیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با ما باشید.

 

راهنمای فعال سازی تایید دو مرحله‌ای در اینستاگرام

در سیستم عامل iOS اپل، برای فعالسازی تایید دومرحله‌ای ابتدا اپ اینستاگرام را اجرا کنید و با ضربه زدن روی آیکون آدمک (Me) به بخش حساب کاربری خود بروید. سپس به‌منظور رفتن به منوی تنظیمات، آیکون چرخ‌دنده‌ (⚙) موجود در گوشه‌ی بالایی سمت راست را لمس کنید. در سیستم عامل اندروید گوگل هم ابتدا آیکون آدمک را لمس کنید و سپس روی آیکون سه‌نقطه‌ی عمودی (⁝) واقع در گوشه‌ی بالایی سمت راست ضربه بزنید. در صورتی که به شکل هم‌زمان دو یا چندین حساب کاربری را در نرم‌افزار اینستاگرام مدیریت می‌کنید، ابتدا باید حساب کاربری مورد نظر را با لمس همان بخش یادشده (Me) در حالت انتخاب بگذارید و باقی مراحل را ادامه دهید.

 

هم اکنون در هر دو سیستم عامل هم اندروید هم اپل به زیرمنوی Two Factor Authentication رفته و گزینه‌ی Require Security Code را در حالت فعال قرار دهید.

 

 

پس از فعال سازی این حالت، پیامکی از طرف اینستاگرام که شامل یک کد امنیتی ۶ رقمی است، برای شما ارسال میشود. در صورتی که هیچ شماره تلفنی در حساب کاربری اینستاگرام خود معرفی نکرده باشید، نرم‌افزار به طور خودکار انجام این کار را از شما درخواست خواهد کرد.

همچنین منوی تایید  دو مرحله ای دارای بخشی تحت عنوان Backup Codes برای دریافت کدهای پشتیبان است تا در صورت دسترسی نداشتن به شماره‌ی موبایل و دریافت نکردن کد امنیتی، بتوانید به اکانت اینستاگرام دسترسی داشته باشید.

نکته :  شما میتونید به دو صورت از کد های ارسالی از سوی اینستاگرام بکاپ بگیرین یکی این که گزینه کپی رو از پایین همون صفحه  کدها بزنید و کدها رو کپی کرده ودر جای امنی ذخیره کنید و یا اینکه با گرفتن اسکرین شات از کد ها اونها رو داشته باشید.

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *