دانلود برنامه قبله نما تعیین جهت قبله برای اندروید

برنامه قبله نما
ب

دانلود برنامه قبله نما تعیین جهت قبله برای اندروید

امروز در وبسایت پی سی لرن به معرفی و دانلود برنامه قبله نما میپردازیم.که امید واریم مورد استفاده شما باشد

همانطور که می دانید جهت قبله در شهرهای مختلف کشور و جهان شبیه به هم نیست و در هر شهر به یک شکل میباشد، این مسئله کار اکثر افراد در مسافرت ها را بسیار سخت می کند، با استفاده از نرم افزار قبله نما  برای گوشی می توانید جهت قبله را در اتمامی نقاط کشور رو پیدا کنید و لازم به ذکر است که ژیروسکوپ(قطب نما)دستگاه ها دارای خطا می باشد برای پیدا کردن قبله با کمترین میزان اشتباه سعی کنید دستگاه خود را در محیطی فاقد وسایل مغناطیسی مانند آهنربا قرار دهید و دستگاه خود را به سمتی بچرخانید که نقطه قرمز به سمت شکل کعبه نزدیک شود و زمانی که بالای شکل کعبه متن “قبله” ظاهر شد دستگاه شما به سمت قبله است. درجه قبله در هر شهری متفاوت است، درصورتی که موقعیت شما عوض شود باید موقعیت جدید را به دستگاه معرفی کنید.

معرفی نرم افزار:

Compass يك نرم افزار بسيار مفيد براي تلفن هاي همراه است. نرم افزار Compass يك نرم افزار فوق العاده است كه به صورت بسيار دقيقي جهت هاي جغرافيايي و قبله و مكان قرار گيري خورشيد و ماه در آسمان را مشخص مي كند.اين نرم افزار مفيد توسط مجيد برهاني به فارسي ترجمه شده است. براي كار با اين برنامه فقط كافي است كه يكي از موارد محل قرار گيري خورشيد يا ماه در آسمان و يا جهت هاي جغرافيايي و يا قبله به پارامترهاي ديگر دست پيدا كنيد. براي مثال كافي است بدانيد خورشيد يا ماه در كجاي آسمان هستند.

بعد از پيدا كردن خورشيد يا ماه خط امتداد نقطه چيني كه روي صفحه برنامه مي بينيد را به طرف خورشيد يا ماه بگيريد تا جهت هاي جغرافيايي و قبله به راحتي براي شما تعيين گردد. يا مثلا شما قبله را مي دانيد و مي خواهيد بفهميد كه الان ماه يا خورشيد در كجاي آسمانند كه اين كار هم به مانند روش قبل به راحتي ميسر مي شود.ضمنا محل قرار گيري خورشيد و ماه در اين برنامه دقيقا محل قرارگيري فعلي خورشيد و ماه در آسمان است . براي مثال اگر خورشيد در وسط شكل بود يعني دقيقا در وسط آسمان و بالاي سرتان است. اين نرم افزار جاوا است و بنابراين به روي اكثر موبايل ها قابل نصب مي باشد. در ابتداي برنامه كد فرودگاه شهرتان را مي پرسد كه شما مي توانيد كد فرودگاه شهر خود (يا شهر نزديك خود ) را در اين سايت مشاهده و وارد برنامه كنيد براي مثال كد فرودگاه تهران (مهرآباد) THR مي باشد كه بايد همين THR در ابتداي برنامه وارد كنيد.

نوع فایل : APK
حجم : 500 کیلوبایت
پسورد : ندارد

 

 

 

 

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *