لینک کانال تلگرام سپاهان اصفهان

ب

لینک کانال تلگرام سپاهان اصفهان

امروز در سایت پی سی لرن به معرفی کانال تلگرام سپاهان اصفهان میپردازیم.

باشگاه ورزشی فولاد مبارکه سپاهان اصفهان که به طور خلاصه با نام سپاهان شناخته می‌شود، یک باشگاه ورزشی پرهوادار ایرانی است که در شهر اصفهان پایه‌گذاری شده‌است. تیم فوتبال این باشگاه هم‌اکنون در لیگ برتر فوتبال ایران (جام خلیج فارس) حضور دارد. مالک این باشگاه، مجتمع فولاد مبارکه است

سپاهان پرافتخارترین تیم لیگ برتر ایران با ۵ مقام قهرمانی در دوره‌های دوم، نهم، دهم، یازدهم و چهاردهم است سپاهان با ۴ قهرمانی در جام حذفی ایران جزو پرافتخار ترین تیم های این جام میباشد، همچنین تیم سپاهان در جدول پرافتخارترین تیم های باشگاهی فوتبال ایران از لحاظ جام شماری عناوین رسمی در رده سوم پرافتخارترین تیم های تاریخ فوتبال ایران قرار دارد و اولین تیم ایرانی است که به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیده و تنها تیمی از ایران است که به جام باشگاه‌های جهان در سال ۲۰۰۷ میلادی راه یافت. این تیم پرافتخارترین تیم دههٔ ۱۳۸۰ فوتبال ایران و اولین و تنها باشگاهی است که توانست در فصل ۹۱-۱۳۹۰ برای دومین بار پیاپی از عنوان قهرمانی خود در لیگ برتر دفاع کند و برای سومین سال متوالی قهرمان شود سپاهان با این سه قهرمانی پیاپی، تنها تیمی است که توانسته در تاریخ لیگ فوتبال ایران سه بار متوالی قهرمان شود.

سپاهان در ایران به عنوان باشگاهی با ثبات، ساختار و سازماندهی مناسب، منظم و اصولی شناخته شده است و با قهرمانی در فصل ۸۲-۱۳۸۱ به عنوان اولین قهرمان غیر تهرانی در تاریخ لیگ فوتبال ایران، به سلطهٔ دو تیم استقلال و پرسپولیس پایان داد.


ورود به کانال

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *