لینک کانال تلگرام سپید رود رشت

کانال تلگرام سپید رود رشت
ب

لینک کانال تلگرام سپید رود رشت

امروز در سایت پی سی لرن به معرفی کانال تلگرام سپید رود رشت میپردازیم.

پیدرود رشت باشگاه فوتبالی است که در سال ۱۳۴۷ در شهر رشت، مرکز استان گیلان بنیان‌گذاری شده و در لیگ برتر فوتبال ایران حضور دارد. نام سپیدرود برگرفته از بزرگترین رود گیلان و دومین رود بزرگ ایران، سپیدرود است که در پیدایش تمدن گیلان تأثیر داشته‌است.این باشگاه دیرپاترین تیم فوتبال استان گیلان است که از بدو تأسیس پیوسته در لیگ‌های مختلف فعال بوده‌است. سپیدرود طبق نظرسنجی سال نود و شش برنامه نود چهارمین باشگاه پرطرفدار فوتبال ایران است.

این تیم در فصل ۱۳۹۶–۱۳۹۵ با سرمربیگری علی نظرمحمدی و حمایت مالی شهرداری رشت توانست نایب قهرمان لیگ آزادگان ایران شود و به لیگ برتر ایران صعود کند.

در سال ۱۳۴۷ با تلاش غلامرضا صومی این تیم با نام سلامت‌بخش رشت شکل گرفت. این نام برگفته از یک باشگاه بدنسازی و کشتی زورخانه‌ای بود که در محله سبزه میدان رشت قرار داشت و در بدو تأسیس در فوتبال محلات شرکت کرد و بلافاصله به لیگ باشگاه‌های رشت صعود کرد. در لیگ رشت تیم‌هایی نظیر تاج رشت، ایرانمهر، همایون، دارایی رشت و پاس رشت نیز حضور داشتند. در سال ۱۳۵۲ قرار شد نخستین دوره مسابقات لیگ کشوری فوتبال برگزار شود تا فوتبال از حالت محلات خارج شده و به سمت حرفه‌ای گام بردارد. برای این منظور قرار شد که مسابقات انتخابی برای حضور در لیگ تخت جمشید انجام شود. به همین جهت و در سال ۱۳۵۲ همچون سایر باشگاه فرایند حرفه‌ای سازی باشگاه انجام شد نام سپیدرود برای این باشگاه انتخاب شد.


ورود به کانال

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *