لینک کانال تلگرام پرسپولیس تهران

کانال تلگرام پرسپولیس تهران
ب

لینک کانال تلگرام پرسپولیس تهران

امروز در سایت پی سی لرن به معرفی کانال تلگرام پرسپولیس تهران میپردازیم.

باشگاه فوتبال پرسپولیس تهران باشگاه فوتبالی ایرانی است که در سال ۱۳۴۲ در شهر تهران، پایتخت ایران بنیادگذاری شده و از باشگاه‌های زیر مجموعه باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس تهران است.

پرسپولیس در لیگ خلیج فارس بازی می‌کند و پس از سال ۱۳۴۷، در تمامی ادوار برگزارشده در بالاترین سطح لیگ فوتبال ایران حضور داشته‌است. این باشگاه یکی از پرافتخارترین و پرهوادارترین باشگاه فوتبال در ایران است و شهرآورد این تیم با استقلال، مهمترین بازی باشگاهی در ایران است. همچنین طبق گزارش کنفدراسیون فوتبال آسیا، پرسپولیس به عنوان پرهوادارترین تیم فوتبال آسیا شناخته شده‌است و پس از آن دالیان چین و الهلال عربستان در رتبه‌های بعدی قرار دارند.شبکه ورزشی «ای‌اس‌پی‌ان» در سال ۲۰۱۲، نیز در گزارشی از باشگاه‌های پرهوادار آسیا، این باشگاه را بالاتر از دیگر باشگاه‌های آسیایی، پرهوادارترین باشگاه فوتبال آسیا معرفی کرد.

پرسپولیس از آغاز تاریخ خود، ۱۰ بار در بالاترین سطح لیگ فوتبال ایران به قهرمانی رسیده (۱ جام منطقه‌ای، ۲ جام تخت جمشید، ۴ جام آزادگان و ۳ جام خلیج فارس) و از این جهت رکورددار است. ۵ بار قهرمانی در جام حذفی ایران، ۱ قهرمانی در سوپرجام ایران و ۱ قهرمانی در جام برندگان جام آسیا قهرمانی‌های رسمی این باشگاه می‌باشد؛ همچنین ۶ قهرمانی جام باشگاه‌های تهران، ۲ قهرمانی جام حذفی تهران، ۱ قهرمانی جام بین‌المللی وحدت، ۱ قهرمانی جام دوستی شارجه و ۱ قهرمانی جام ولایت نیز قهرمانی‌های غیررسمی پرسپولیس هستند. علی دایی، مهدی مهدوی کیا و علی کریمی سه تن از بازیکنان پرسپولیسی هستند که تاکنون بازیکن فوتبال سال آسیا شده‌اند


ورود به کانال

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *